Hala sportowa przy Ekonomiku będzie budowana

Hala sportowa przy Ekonomiku będzie budowana

Pod koniec lipca podpisano umowę na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 4 w Mławie. Sprawdzamy, co dokładnie wiadomo w tej sprawie i kiedy powstanie budynek.

Szczegóły dotyczące inwestycji

Inwestycję wykona firma REVbud Spółka Akcyjna z Torunia. Całość ma pochłonąć ponad 11,5 mln zł. Zgodnie z założeniem budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 4, która znajduje się przy ulicy Warszawskiej 44a, zostanie wybudowana w dwóch głównych etapach. Pierwszy z nich zakłada wykonanie robót przygotowawczych, położenie gruntów, podkładów a także wykonanie fundamentów, ścian nośnych i stropodachu. Na ten etap firma ma czas do 4 listopada 2022 roku. Z kole drugi etap budowy zaplanowano także w II etapach. Pierwszy z nich ma powstać do 30 maja 2023 roku. Zakład on wykonanie dachu wraz z konstrukcją, stolarkę, posadzki, podłogi, tynki i okładziny wewnętrzne. Drugi etap zakłada z kolei położenie tynków, montaż instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz gazowej. W trakcie tego etapu powstanie także wentylacja, stojaki na rowery i cały teren dookoła hali. Finalnie ma zostać ukończony do 30 października 2023 roku.

Finansowanie hali sportowej przy Ekonomiku

Budowa hali sportowej częściowo sfinansowano z uzyskanych świadczeń. Na ten cel udało się uzyskać ponad 10 milionów złotych, a czego aż 3 mln pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Jak informuje miasto, 5 milionów złotych pochodzi z programu rządowego Polski Ład. Na ten cel uzyskano także dotację z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wkład własny powiatu mławskiego wynosi 1 391 924,71 zł. Całość inwestycji ma pochłonąć dokładnie 11 583 181,94 zł. Mamy nadzieję, że wszytko przebiegnie zgodnie z planem i nie będzie żadnych opóźnień. Hala sportowa to niezwykle potrzebne miejsce w przestrzeni szkolnej. Pomaga odpowiednie zaangażować uczniów w zajęcia sportowe, a także stwarza przestrzeń do najróżniejszych aktywności, nie tylko tych sportowych.