Gdzie udać się nad wodę w pobliżu Mławy?

Gdzie udać się nad wodę w pobliżu Mławy?

Lato w pełni, wakacje, odpoczynek i fala upałów. W takich momentach przydaje się woda, relaks i odpoczynek. A takim razie, gdzie znaleźć takie miejsce w pobliżu naszego miasta? Sprawdzamy!

Zalew Ruda – chwilowo nieczynny

Do tej pory w takich sytuacjach doskonałym miejscem na odpoczynek był Zalew Ruda. Niestety obecnie trwają tam prace modernizacyjne, przez co zalew jest nieczynny. Jak wynika z informacji, modernizacja zbiornika potrwa jeszcze dwa lata. Ostatnio głośno również o przykrej sytuacji w tym miejscu, która związana jest z masowym wymieraniem ryb. Nie pozostaje nic innego, jak szukać innych podobnych miejsce w bliskim sąsiedztwie Mławy.

Kąpielisko w Szczuplinach

W tym roku warto wybrać się na kąpielisko w Szczuplinach, które znajduje się nad jeziorem Rumian w gminie Rybno. Od Mławy w linii prostej jest to około 50 km. Całkiem niedawno otwarto tam kompleks pomostów z tarasem widokowym. Co więcej, cały zalew przeszedł modernizację, która kosztowała łącznie 2 mln zł.

Kąpielisko w Krubinie

Kolejne miejsce oddalone 100 km od Mławy kąpielisko w Krubinie. Kilka lat temu cały teren przeszedł modernizację, a wszystko to w ramach budżetu obywatelskiego.
Jezioro Kownatki i Jezioro Szkotowskie
Te dwa jeziora oddalone są od Mławy około 50 km. To również świetne miejsce, gdzie można spędzić miło czas. Co więcej, wybierając się w tamtą stronę, przywita nas już wiele innych, mniejszych lub większych akwenów wodnych.

Mława znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji, jeśli chodzi o wypady nad wodę. Warto więc korzystać i sprawić sobie chwilę wytchnienia i odpoczynku. Jeśli szukasz kąpielisk w pobliskim Szczytnie, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.