Ferie zimowe w Mławie – kontrola pojazdów

Ferie zimowe w Mławie – kontrola pojazdów

Jutro w Mławie zaczynają się ferie zimowe. W tym czasie policaj będzie zwracała większą uwagę na to, co dzieje się na ulicach.

Wzmożone kontrole policji

W czasie ferii zimowych policja w Mławie będzie prowadzić wzmożone kontrole na drogach. Funkcjonariusze sprawdzą stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w odpowiednich urządzeniach. Policja zdecydowanie i represyjnie potraktuje kierowców, którzy ignorują ograniczenia prędkości. Warto pamiętać, że obecnie kary za przekroczenie dopuszczalnej prędkości są bardzo wysokie i wynoszą nawet 2500 zł. Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h wiąże się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

Spotkania z dziećmi

Podczas ferii zimowych w Mławie, policjanci planują przeprowadzić spotkania profilaktyczne dla dzieci, w celu zapewnienia im bezpieczeństwa. Spotkania te będą prowadzone przez lubianą maskotkę komisarza Mławiaka, która w przystępny i zabawowy sposób będzie uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa na drodze, korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Celem tych spotkań jest zwiększenie świadomości i odpowiedzialności najmłodszych na drodze, a tym samym zmniejszenie ryzyka wypadków.