Działania policyjne na terenie Mławy

Działania policyjne na terenie Mławy

W ostatnim czasie na terenie naszej gminy doszło do kilku incydentów. Miejsce miała również interwencja służb z Warszawy. Co dokładnie się wydarzyło?

Uzbrojeni policjanci w akcji o 5 rano

Z boku z pewnością cała akcja wyglądała jak sceny z filmu. kilka dnie temu, tuż przed godziną 5 rano antyterroryści wkroczyli uzbrojeni z długą broń do jednego z budynków wielorodzinnej. Dokładnie chodzi o budynek na Osiedlu Kameralna. Jak udało się ustalić z nieoficjalnych źródeł, chodziło o zatrzymanie dwóch mężczyzn. Tego samego dnia, po południu, policjanci po cywilnemu zatrzymali jeszcze jednego mieszkańca. Nie znamy więcej szczegółów na temat przeprowadzonej akcji. Wydział prasowy KSP potwierdził, że taka sytuacja miała miejsce, jedna ze względu na bezpieczeństwo śledztwa, na ten moment nie mogą udzielić żadnej szczegółowej informacji. Wiadomo tylko, że działania prowadził wydział z Warszawy, który od kilku dni prowadził własne śledztwo na terenie Mławy. 

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

Pod koniec czerwca doszło do kolejnej akcji policyjnej. Mławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który założył plantację konopi indyjskich. 33-latek z gminy Wiśniewo miał ponad 60 krzewów marihuany, które uprawiał koło domu w pomieszczeniach gospodarczych i mieszkalnych. To tam policjanci odnaleźli ponad 800 gramów gotowego do sprzedaży suszu marihuany.  Towar schowany był między innymi w  20-litrowej beczce, słoikach, a także w pudełku po telefonie. Oprócz tego zabezpieczono również dwie wagi elektroniczne i dużą ilość gotówki w złotówkach i euro. Mieszkańca miny zatrzymano. Policja zarzuciła mu uprawę oraz posiadanie dużej ilości środków odurzających. Na wniosek miejscowej prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Mławie, został on aresztowany na 3 miesiące. Za posiadanie i uprawę znacznej ilości środków odurzających, zgodnie z przepisami grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na ten moment trwają dalsze czynności wyjaśniające w prokuraturze i policji w Mławie.