Duże dofinansowanie na książki dla mławskich dzieci

Duże dofinansowanie na książki dla mławskich dzieci

Dobra wiadomość dla mieszkańców Mławy, a dokładnie dla najmłodszych. Nasze miasto pozyskało 48 tys. zł na realizację narodowego programu rozwoju czytelnictwa. Uzyskano środki za które możliwy będzie zakup książek i wyposażenia  bibliotek szkolnych w czterech placówkach. Sprawdzamy, co więcej wiadomo w tej sprawie.

Dofinansowanie na książki dla mławskich dzieci

Otrzymane wsparcie jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.  W tym roku to naszemu miastu udało się zdobyć dofinansowanie w kwocie aż 48 000 zł. Uzyskane dofinansowanie pochodzi od Wojewody Mazowieckiego. Uzyskane środki przeznaczono m.in. na zakup książek i wyposażenia do bibliotek szkolnych w czterech placówkach. Otrzymane dofinansowanie wojewody stanowi 80% łącznej kwoty kosztów i wynosi po 12 000 zł dla każdej ze szkół. Do tej kwoty dorzuciło się także samo miasto Mława. Dla każdej z jednostek z Urzędu Miasta przeznaczono po 3 000 zł. Łączna kwota do dyspozycji dla każdej szkoły wynosi 15 000 zł.

Co zostanie zakupione za uzyskane dofinansowanie?

Dzięki otrzymanemu wsparciu będzie można kupić wiele książek. Z pewnością nie zabraknie nowości, książek historycznych, w tym takich, które poświęcone są historii Polski XX wieku. Pojawią się także lektury szkolne i elementy wyposażenia do bibliotek szkolnych. Poza tym, w  każdej ze szkół realizowane będą działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa. Dzięki tym działaniem zwiększy się także atrakcyjność ofert bibliotek szkolnych. A w tym artykule przeczytasz,  jakie korzyści niesie za sobą czytanie książęk.

Które szkoły otrzymają wsparcie?

Otrzymane dofinansowanie przeznaczono na wsparcie dla kilku szkół w Mławie. Poniżej znajduje się lista:

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie z siedzibą przy ul. Sportowej 1,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie z siedzibą przy ul. Pogorzelskiego 4,
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie z siedzibą przy ul. Granicznej 39,
  • Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie z siedzibą przy ul. Żołnierzy 80 Pułku Piechoty 5.