Bohaterska interwencja policjanta w Ciechanowie: uratował pracownika, który uległ wypadkowi

Bohaterska interwencja policjanta w Ciechanowie: uratował pracownika, który uległ wypadkowi

Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie przeprowadził wyjątkową interwencję. Zdążył udzielić pomocy mężczyźnie, który doznał poważnego wypadku w miejscu pracy, bezpośrednio pilotując samochód do najbliższego szpitala.

Na scenę zdarzenia dotarło 25 czerwca. Patrolujący funkcjonariusz zwrócił uwagę na samochód, który jechał za nim i błyskał światłami. Postanowił zatrzymać się i wyjaśnić ten niecodzienny incydent. Kierowca tego pojazdu, jak się okazało, desperacko potrzebował pomocy. Jego pasażer, kolega z pracy, został narażony na działanie silnie żrącej substancji podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych. W wyniku niefortunnego wypadku substancja ta dostała mu się do oka, co groziło utratą wzroku.

Zrozpaczony kierowca poprosił funkcjonariusza o pomoc w pilnym dotarciu do szpitala, zdając sobie sprawę z powagi sytuacji. Policjant, zdał sobie sprawę, że w tej sytuacji każda minuta może być decydująca. Natychmiast skontaktował się z dyżurnym w komendzie i podjął się pilotażu forda do najbliższej placówki medycznej.

Dzięki błyskawicznej reakcji i sprawnie przeprowadzonej interwencji przez policję, poszkodowany mężczyzna szybko otrzymał profesjonalną pomoc medyczną. Ten incydent pokazał jak ważne jest odpowiednie szkolenie i gotowość do działania w nagłych sytuacjach ze strony służb ratunkowych.