Atak na seniora w Mławie

Atak na seniora w Mławie

Do całego zdarzenia doszło 7-go października. Senior, który mieszka na ulicy Cmentarnej w Mławie, został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę. Powodem takiego zachowania mogła być chęć rabunku lub fakt, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Najpierw wdarł się na posesję poszkodowanego, a gdy ten próbował wyprosić intruza ze swojego terenu, został kilkakrotnie uderzony. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja. Sprawca całego zajścia miał we krwi 2,4 promila alkoholu.

Był natarczywy, nie chciał opuścić posesji

69-letni właściciel poinformował o karygodnym zachowaniu pijanego mężczyzny. Około godziny 23 wtargnął on na posesję, a następnie w nachalny i agresywny sposób dobijał się do okien oraz drzwi. Gdy tylko drzwi domu otworzyły się, mężczyzna natychmiast wtargnął do jego środka. Niemal od razu zaatakował mieszkańca nieruchomości – zadał mu kilka ciosów. Senior krzyczał, by nieznajomy opuścił jego dom. Po chwili pijany mężczyzna uciekł. Poszkodowany natomiast postanowił całą sprawę zgłosić na policję. Tym bardziej, iż w związku z natarczywym zachowaniem intruza, uszkodzeniu uległy drzwi wejściowe.

Mężczyzna nie uciekł jednak daleko. Być może nie spodziewał się tak szybkiej reakcji policji. Ta znalazła podejrzanego w okolicach cmentarza. 31-latek miał we krwi 2,4 promila.

Ranny w tym starciu właściciel nieruchomości otrzymał niezbędną pomoc. Za taki czyn, winny może usłyszeć wyrok nawet 5-ciu lat pozbawienia wolności. Na chwilę obecną śledztwo jest w toku.