31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wczoraj odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Mława po raz kolejny wzięła udział w tym wydarzeniu.

Hasło tegorocznej edycji

Hasłem tegorocznej edycji jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” oraz „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Przypomnijmy, że sepsa to zespół objawów, które zostały wywołane przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W całym procesie liczy się to, aby jak najszybciej zareagować. Niestety w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu, a nawet śmierci.

Jak w Mławie obchodzono 31.finał WOŚP?

Cała niedziela wypełniona była atrakcjami! Wszystko oczywiście z okazji finału WOŚP. Odbył się maraton fitness, morsowanie, turniej piłki nożnej halowej, sztafeta pływacka, turniej w kręgle. Nie zabrakło nawet biegu „Policz się z cukrzycą”. Podsumowaniem całego wydarzenia był finałowy koncert w MHS. Wolontariusze z puszkami pojawili się na ulicach od 7.00 rano. Wiemy już, że w powiecie mławskim padł rekord zebranych funduszy. Udało się zgromadzić ponad 374 tys. zł!