Uroczyste rozpoczęcie Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w parafii św. Stanisława BM w Mławie

Uroczyste rozpoczęcie Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w parafii św. Stanisława BM w Mławie

Rok kościelny w parafii św. Stanisława BM w Mławie dobiegł końca w wyjątkowy sposób, poprzez symboliczne zapoczątkowanie Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to wydarzenie o wielkim znaczeniu dla lokalnej społeczności wiernych.

W ramach przygotowań do tak doniosłego aktu religijnego, w budynku parafii utworzono kaplicę dedykowaną specjalnie tej formie modlitwy. Lokal ten wcześniej pełnił funkcję sklepu z odzieżą, który był częścią struktury parafialnej od wielu lat. Kaplica położona jest w dogodnym miejscu, naprzeciwko bramy prowadzącej do świątyni.

Zgodnie z tradycją Wieczystej Adoracji, przez cały tydzień, co daje sumę 168 godzin, przynajmniej jedna osoba musi być obecna przy Najświętszym Sakramencie. W tym celu na stronie internetowej parafii można zaznaczyć godziny, w których chce się oddać modlitwie, aby proces adoracji nie był przerwany.

Przedstawiciele Kościoła katolickiego podkreślają, że obecnie w Polsce działa już 17 kaplic dedykowanych Wieczystej Adoracji. Jedna z nich znajduje się na przykład w Ciechanowie.