Uczniowie z Mławy przygotowują się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich 2024

Uczniowie z Mławy przygotowują się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich 2024

Dziesięciu młodych ludzi, uczących się w szkołach na terenie Mławy, zdecydowało się nietypowo rozpocząć swój sezon wakacyjny – zamiast korzystać z wolnego czasu na relaks, spotkali się 24 czerwca w Szkole Podstawowej nr 6. Wszystko to w ramach inicjatywy „Olimpia 2024”, która ma połączyć młodzież z pięciu europejskich miast, a następnie zapewnić im udział jako kibiców w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Pierwsze zajęcia były skupione na integracji grupy, wzajemnym poznaniu i wspólnym tworzeniu flagi olimpijskiej. Ta flaga stanie się ważnym elementem ich obecności na igrzyskach, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia we francuskim stolicy. Spotkanie zorganizowane zostało przez Piotra Piwowarskiego, Krzysztofa Koziatka oraz Anetę Grzywaczewską. Pierwsza dwójka pełniła rolę opiekunów i koordynatorów grupy, podczas gdy pani Aneta jest koordynatorem wymiany młodzieży między Szkołą Podstawową nr 6 a AVH z Viernheim.

Na spotkaniu pani Aneta prezentowała uczestnikom szczegóły na temat miasta partnerskiego i opisywała historię współpracy ze szkołą w niemieckim Viernheim. Po jej prezentacji, wszyscy uczniowie przystąpili do działania z jednym głównym celem w myśli – udziałem jako kibice na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu – jak podaje Urząd Miasta Mława.