Uczniowie Mławy zachęcani do aktywności fizycznej na lokalnym lodowisku

Uczniowie Mławy zachęcani do aktywności fizycznej na lokalnym lodowisku

Zarówno uczniowie przedszkoli, jak i szkół podstawowych w Mławie otrzymali po dwa bilety na korzystanie z lodowiska miejskiego. Wejściówki są ważne do końca lutego i stanowią element inicjatywy promującej aktywność fizyczną wśród najmłodszych mieszkańców miasta. Jak poinformował ratusz, celem akcji jest nie tylko promowanie zdrowego stylu życia, ale również zwrócenie uwagi na sportową infrastrukturę dostępną w Mławie.

Bilety zostały wręczone przez burmistrza miasta i dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR), Krzysztofa Butryna. Odbiorcami byli dyrektorzy wszystkich szkół podstawowych, zarówno publicznych jak i prywatnych, oraz reprezentanci uczniów. Wręczenie odbyło się podczas specjalnego spotkania w Szkole Podstawowej nr 7, które miało miejsce 4 stycznia.

Na finansowanie zakupu blisko 3000 biletów przeznaczono środki z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Lodowisko w Mławie, działające pod zarządem firmy Lodowiska, jest lokalizowane na terenie MOSiR i zostało otwarte 12 grudnia. Czynne jest każdego dnia od godziny 14:00 do 21:00, natomiast w dni wolne od szkoły, w tym także podczas ferii, otwierane jest już o godzinie 9:00. Tafla lodu ma powierzchnię 600 metrów kwadratowych i jest zadaszona, a na miejscu działa również wypożyczalnia sprzętu.