Już drugi raz odbędzie się wielkanocne Jajobranie w Parku Miejskim w Mławie

Już drugi raz odbędzie się wielkanocne Jajobranie w Parku Miejskim w Mławie

24 marca, w Niedzielę Palmową, przestrzeń Parku Miejskiego w Mławie na nowo ożyje w zwyczaju wielkiego Jajobrania. Jest to jubileuszowa, druga edycja tego wydarzenia. Podczas tej zabawy, młodsi mieszkańcy mają za zadanie odszukać i zebrać jak najwięcej czekoladowych jajek, które specjalnie dla nich zostaną ukryte na obszarze parku.

Uroczystości nie ograniczą się jedynie do poszukiwania słodkości. W agendzie uroczystości znajdzie się również atrakcja kulinarna – smażenie olbrzymiej jajecznicy z kilkuset jaj. Dodatkowo, planowany jest uroczysty pierwszy przejazd mławskiego pociągu turystycznego.

Poza tym, w Parku Miejskim specjalnie dla najmłodszych ukrytych zostanie aż 8 tysięcy czekoladowych jajek. Dzieci będą miały okazję wyszukać i zebrane łakocie, uczestnicząc w mławskim „Jajobraniu”. – Oprócz tego przewidujemy różnorodne konkursy i zabawy – informuje Magdalena Grzywacz z Urzędu Miasta Mława. – Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w festynie. Spotykamy się przed głównym wejściem do parku. Punktualnie o godzinie 13:00 otworzymy bramę i rozpoczniemy jajobranie.

Na zakończenie, Magdalena Grzywacz dodaje: „Przygotowaliśmy dla dzieci ponad 8 tysięcy czekoladowych jajek. Planujemy wiele konkursów i zabaw. Na terenie parku rozstawimy wielkie pisanki, które zostały stworzone przez uczniów mławskich szkół. Będziemy także głosować na tę najpiękniejszą.”