Maja Bużycka wytycza ścieżki sukcesu na biegowych trasach w Poznaniu i Warszawie

Nadchodzący koniec lata i rozpoczęcie jesieni przyniosły ze sobą zwiększoną aktywność sportową dla Mai Bużyckiej. W ciągu dwóch kolejnych sobót, biegaczka pokonała trasy w Poznaniu i Warszawie. Podczas drugiego biegu, nie była sama – jej brat Marcel towarzyszył jej podczas rywalizacji w stolicy Polski.

Pierwsze wydarzenie sportowe mające miejsce pod koniec sierpnia, w którym wzięła udział Maja, było organizowane przez IronMan Poland. Pomimo że jest mieszkańcem Mławy, Bużycka nie decydowała się na powrót do triathlonu. Zamiast tego, skupiła swoje wysiłki na biegu Night Run, który odbywał się wieczorami i był oświetlany światłem miejskich latarni. Biegaczka z Mławy odniosła znaczący sukces, będąc pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety.

W następną sobotę, Bużycka wzięła udział w Praskiej Piątce (zorganizowanej jako część praskiego półmaratonu 2024). Tym razem miała wsparcie swojego młodszego brata Marcela. Razem rywalizowali na dystansie 5 kilometrów, przy czym Marcel biegł do mety szybciej.

Marcel Bużycki z czasem 16.51 uplasował się na 51 miejscu w klasyfikacji generalnej – był dziewiętnasty w swojej kategorii wiekowej M2. Maja zakończyła bieg z wynikiem 17.37, co jest jej nowym rekordem życiowym na dystansie 5 kilometrów. Ten wynik pozwolił jej zająć szóste miejsce wśród kobiet i zwyciężyć w grupie wiekowej K20.